Czas przeziębień i grypy

W okresie zimowym bardzo łatwo o przeziębienie. Zimna temperatura, ciągłe ubieranie się i rozbieranie, przeciągi, nic dziwnego, że chorujemy, nasz organizm w okresie zimowym poddany jest wielu próbom, z którymi może sobie nie radzić. Jako matka i żona mam zimą dużo do roboty, aby dopilnować, by nikt w domu się nie rozchorował.

Zawsze dbam o odpowiedni ubiór siebie i swojej rodziny. Obecnie wszyscy żyjemy w biegu, zarzucamy kurtkę i biegniemy na przystanek, zdyszani wskakujemy do autobusu, apotem marzniemy przez pół godziny w drodze do pracy. Następnego dnia gorączka, nic dziwnego, znam to z autopsji. Warto się na chwile zatrzymać i przypomnieć sobie, że nie mamy nic cenniejszego niż zdrowie. Dlatego pamiętajmy, aby zimą dbać o ciepłe ubranie, wysokie, zimowe buty, szalik, rękawiczki i czapkę. Choć łatwo przypilnować dziecka, niestety zdarza nam się samym zapomnieć o podstawach, a pamiętajmy, że dzieci uczą się z obserwacji i w przyszłości będą nasze błędy powielać.

Super sposobem na zimowe przeziębienia są naturalne składniki, które dostaniemy w każdym sklepie. Osobiście codziennie piję herbatę z sokiem z cytryny, imbirem i miodem. Nie chorowałam już od 2 lat, czuję się po tym doskonale, mam więcej energii, polecam każdemu. Dla dzieci wersja bez imbiru przynajmniej mój diabełek nie lubi tego pikantnego posmaku.
Gdy już zauważycie pierwsze objawy przeziębienia, koniecznie sięgnijcie po czosnek, choć sam ciężko przełknąć, na pewno dacie radę wypić szklankę ciepłego mleka z miodem i startym czosnkiem, oddech nie będzie po tym najlepsze, gwarantuję, że postawi was na nogi. Na własnej skórze sprawdziłam również, syrop z cebuli na gardło. Syrop z cebuli znam z dzieciństwa, zawsze babcia mnie nim raczyła, gdy byłam przeziębiona. Jak go przyrządzić? Banalna sprawa, pokroić trzy duże cebule, zasypać ok. 200 g. cukru i zamknąć, poczekać aż cebula zacznie się skraplać, a cukier rozpuści, stworzy się gęsty cebulowy syrop, który należy pić kilka razy dziennie po jednej łyżce.

Na koniec rada dla rodziców, jeżeli wasz przedszkolak często choruje, nie zamykajcie go w domu za każdym razem, gdy pojawi się lekki katar. To właśnie w przedszkolu dzieci nabierają odporności, smakujcie dziecku dodatkową paczkę chusteczek, i spróbujcie poczekać, może przejdzie, a dopiero gdy będzie coraz gorzej, zdecydujcie się na wizytę u lekarza i łóżko.