Urządzanie pokoju dziecka w nowym mieszkaniu

wpis sponsorowany

mieszkania ząbkiKoniec zimy coraz bliżej, wiosna delikatnie puka w okno. Niedługo wszystko zacznie kwitnąć, zmieniać się na bardziej kolorowe. Myślę, że to odpowiedni czas na zmiany również w naszym domowym zaciszu. Jesteśmy świeżo po przeprowadzce do zupełnie nowego mieszkania, które już uwielbiamy.

Zdecydowanie polecam wybór mieszkania w stanie deweloperskim, ponieważ jest to świeży start, który z pewnością każdemu zrobi na dobre. W moim przypadku trafiło na porę idealną. Koniec z zimową chandrą, biorę się za siebie i urządzanie mieszkanka. Mój mały diabełek z pewnością ucieszy się z nowych kolorów ścian, mebli… a może nawet nowych zabawek (nad tym się jeszcze zastanowię 😉 ). Tylko od czego zacząć?

Całkiem spore wyzwanie

Pokój dziecka to połączenie wielu funkcji- stanowi ono miejsce nauki, snu, zabawy oraz przechowywania. I w tym największa sztuka, aby pogodzić je wszystkie mając do dyspozycji zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych. Nie lada wyzwanie… ale do zrobienia! Zakasujemy rękawy i do dzieła! Urządzając pokój dziecka powinniśmy również mieć na uwadze zmiany, jakie będą w nim zachodzić pod względem przestrzennym, wyposażenia, wystroju, a przede wszystkim często zmieniających się preferencji naszego dziecka. Na pewno wszystkie mamy wiedzą o czym mowa 😉 Dzieciaki rosną, a ich upodobania mogą zmienić się dosłownie z dnia na dzień.

Diabełek czy pirat?

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na zakup nowego mieszkania prosto od dewelopera, dzięki czemu możemy urządzić je w pełni po swojemu, nie przejmując się ewentualnymi ukrytymi usterkami. Mamy więc szerokie pole do popisu.

Szperając w czeluściach internetu, w którym roi się od inspiracji aranżacyjnych, znalazłam pewien pomysł na zagospodarowanie dziecięcego łóżka, miejsca do prac manualnych oraz zabawy w jednym. Postanowiłam podzielić się z Wami tym pomysłem, ponieważ okazał się wyjątkowo funkcjonalny i naprawdę dobrze prezentujący się. Oszczędzając znaczną część przestrzeni, wykorzystujemy ją najlepiej jak się da. A mianowicie chodzi tu o łóżko z zabudową. Istnieje nieskończona ilość możliwości jego wykorzystania, dopasowania według własnych potrzeb i możliwości, dlatego jest to takie świetne! W naszym przypadku jest to łóżko połączone z szufladami i miejscem do zabawy w stylu pirackim, ponieważ mój synek właśnie przechodzi taką fazę. Poza oczywistymi elementami, zabudowa wyposażona jest w różnego rodzaju elementy, a w tym np. sznury nawiązujące do motywu pirackiego, po których dziecko może się wspinać. Zapewnia to nie tylko wspaniałą zabawę, ale też wspiera rozwój dziecka zachęcając do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu.

Zdecydowanie polecam tego rodzaju rozwiązanie 🙂 A tymczasem, ja zabieram się do dalszego organizowania prywatnej przestrzeni mojego małego diabełka. 

Deweloper ZąbkiWpis sponsorowany. Partnerem posta jest deweloper Wiśniewscy budujący nowe mieszkania w Ząbkach i Wołominie.